Detta är medlemmarna i Qlara och deras företag!

Om du klickar på respektive namn får du veta mer om just den medlemmens företag och verksamhet.

Karin Aleby
Språkvårdare Karin Aleby
www.sprakvardare.se
Fartygsgatan 1
272 38 Brantevik
E-post: info@sprakvardare.se
Tel: 070-731 89 33

Birgitta Andersson
Vejasalongen

Vejastigen 14
272 38 Brantevik
E-post: vejasalongen@telia.com 
Tel: 0708-748 253

Petra Ariton
Ariton Förlag & ARC Publishing
www.aritonforlag.se
Stora Nygatan 1
276 60 Skillinge
E-post: info@ariton.se
Tel: 0733-50 88 88

Anne Bengtsson
Recover Spa i Vik
www.recover-spa.com
Vikarvägen 1
27295 Simrishamn
E-post: anne@recover-spa.com
Tel: 0709-770276

Ulrika Berge
Brogård Hund & Utbildning, Avance Hundskola, Kennel Sub Terram
www.avancehundskola.sewww.subterram.com
Gårdlösa Brogård
273 98 Smedstorp
E-post: ulrika@subterram.com
Tel: 0738-17 22 30

Rita Berggren
Kulturboxen, Rita Berggren Arrangemang & Projekt
www.kulturboxen.se
Hoby 3023
276 36 Borrby
E-post: rita.b@telia.com
Tel: 0709-85 35 46

Ann-Helen Bizzozero
Galleri 11
www.galleri1.eu
Bollerup 3509
273 94 Tomelilla
E-post: annhelen@galleri1.eu
Tel: 073-720 50 15

Ingrid Brink
Kreativt skrivande, Grekisk dans, Grekisk kultur
www.pollamazi.wordpress.com
Seymours väg 23 e
27660 Skillinge
E-post: pollamazi@gmail.com
Tel: 076-256 44 85

Katarina Bruning
Gladsax Home & KG Konsult
www.gladsaxhome.se
Kronobergs Gård, Gladsax Bygata 23
272 94 Simrishamn
E-post: info@gladsaxhome.se
Tel: 0702-07 50 06

RaMona Bränngård
Borrby Bokby
www.borrby-bokby.se
Köpmangatan 28
276 35 Borrby
E-post:
Tel: 0707-748 89 55

Ann-Marie Camper
Marinbiolog och affärsutvecklare, Marint centrum

Simrishamns kommun
272 80 Simrishamn
E-post: Ann-marie.camper@simrishamn.se
Tel: 0414-819190

Elisabet Dahlqvist
Zekes Antikvariat
www.bokborsen.se/zekes
Storgatan 31
272 32 Simrishamn
E-post: zekesantikvariat@hotmail.com
Tel: 0733-21 86 17

Karin Eberhardt Grönvall
Karinja – författare, språkgranskare och skrivkursledare

Seymours väg 11
276 60 Skillinge
E-post: karin.egronvall@gmail.com
Tel: 0703-63 32 99

Christine Fajerson
SOS Sekreterar- och Skrivhjälp

Pantaregatan 9
272 38 Brantevik
E-post: sos_christine@hotmail.com
Tel: 0708-95 76 86

Cecilia Granquist Dahmén
Cecilia Granquist AB
www.ceciliagranquist.se
Oderbäcksvägen 11
272 94 Simrishamn
E-post: info@ceciliagranquist.se
Tel: 070-373 88 05

Gaby Gummesson
Gaby Gummesson Utbildning & marknadsföring
www.gaby.se
Falkgatan 8
272 61 Gärsnäs
E-post: info@gaby.se
Tel: 070-565 61 92

Lisa Gölén
Café Kagan Simrishamn AB
www.cafekagan.se
Storgatan 2
272 31 Simrishamn
E-post: lisavinberg@hotmail.com
Tel: 0702-06 40 22

Karin Hallett
Karins skrivbyrå

Karlaby Folkesro
272 93 Tommarp
E-post: karin@hallett.se
Tel: 0763-28 26 10

Anette Harbo
AH-idéer & Logi Gamlegård Everöd
www.ah-ideer.se, www.logigamlegard.se
Ullstorp 1241
273 94 Tomelilla
E-post: anette.harbo@ah-ideer.se
Tel: 0706-56 64 30

Jonna Jollmo
Fröken Bräken

Hammenhögsvägen 54
276 56 Hammenhög
E-post: frkbraken@gmail.com 
Tel: 070-893 82 78

Lena Johnson

 

Haslevägen 8
27238 Brantevik
E-post: lena@lajohnson.se
Tel: 070-7178512

Anita Karlsson
Fotograf Anita på Österlen
www.akson.se
Dalgatan 14
27630 Borrby
E-post: anita@akson.se
Tel: 070-660 02 98

Eva Knutsson
Eva Knutsson AB / Akubalans / Östasiatiska Hälsocentret
www.evaknutsson.se
Blästorp 192
276 35 Borrby
E-post: evaknutsson8@gmail.com
Tel: 070- 491 27 17

Livia Laks
Forever Living Products
www.go4ever.se
Ravlundavägen 11
277 36 Vitaby
E-post: laks.livia@gmail.com
Tel: 0704-18 42 23

Annika Lindborg
Diplomerad kostrådgivare 

Järnvägsgatan 10
272 61 Gärsnäs
Email: sannikam@hotmail.com
Tel: 0709-39 90 45

Greta Lindh

Greta Lindh Personalutveckling AB

Utsiktsgatan 30
27239 Simrishamn
E-post: greta.lindh@okraft.nu
Tel: 0708-17 22 02

Victoria Lindh
Naturterapeut. Bowen. Kinesiologi
www.naturterapeutvictorialindh.com
Gärsnäsgård 1
27296 GÄRSNÄS
Tel: 0708211100
E-post: victoria.lindh@outlook.com

 

Ann-Mari Louison
Hoby Revision

Hobyägen 7
276 36 Borrby
E-post: hoby7.gard@telia.com
Tel: 0722-47 10 74

Ann Madsen
Gateway Scandinavia
www.gatewayscandinavia.se
Octagonen, Skräddaröd 165
27297 Gärsnäs
E-post: annmadsen@gatewayscandinavia.se
Tel: 0705-37 57 77

Anna Nederdal
Nederdal produktion
www.kvinnligvoiceover.sewww.nedtrappning-psykofarmaka.se
Idrottsplatsvägen 7
276 50 Hammenhög
E-post: nederdal@gmail.com
Tel: 0707-86 77 24

Linda Ohlsson
LindaOh!
www.lindaoh.se, www.myaloevera.se/lindao
Vikingavägen 16
27237 Simrishamn
E-post: info@lindaoh.se
Tel: 070-541 19 77

Gundula Olsson
Redovisning 2000 AB
www.rd2000.se
Sunnanvindsvägen 17
27456 Abbekås
E-post: gundula@rd2000.se
Tel: 0705-98 83 53

Gunnel Ottersten
Responz på Österlen, Star in Oval Förlag & KG Konsult
www.ottersten.com
Bygatan 17, Ekebo
276 30 Borrby
E-post: gunnel@ottersten.com
Tel: 070-5370954

Annette Rydberg
Mäklarcompagniet Skåne AB
www.maklarcompagniet.se
Heingebergsvägen 552-21
27568 Vollsjö
E-post: annette.rydberg@maklarcompagniet.se
Tel: 0702-16 24 39

Pia Sandéhn Kjellberg
Vadenhög Café & Hantverk, Rum & Lägenheter
www.sandby.se
Sandby Vadenhög
276 37 Borrby
Email: vadenhog@sandby.se
Tel: 0733-528740

 

Christa Siervers
Christa Sievers – Massage och mikrokinesiterapi

Spitsalundsvägen 8
27737 Kivik
E-post: christa_sievers@hotmail.com
Tel: 0768 – 76 09 12

Ylva Stockelberg Deilert
FasEtt Management AB, Amrafel Förlag
www.amrafel.nu
Skepparegatan 5
27231 Simrishamn
E-post: ylva.stockelberg@amrafel.se
Tel: 070-775 6885

Monica Strandell
CASA HERA | Smak från södra Italien / Piano Due AB / Monica Strandell Media 
www.casahera.se, www.monicastrandell.se
Vranarp 1521
27293 Tommarp
E-port: monica@casahera.se
Tel: 0703-34 44 50

Birgitta Söderberg
Feldenkrais Österlen & Tåstrumpan Österlen

Mossgatan 11
272 35 Simrishamn
E-post: gitta.soderberg@gmail.com
Tel: 0733-46 20 71

Camilla Tekin
Måns Byckare Bar & Matsal, Vivaldi Bistro & Cafe
www.mansbyckare.com
Storgatan 8
27231 Simrishamn
E-post: camillatekin@hotmail.com
Tel:  073-7382039

Gith Vikström
Livslyx, B&B Hannåsa gård
www.hannasa.se
Hannas 214
276 55 Hammenhög
E-post: info@hannasa.se
Tel: 0709-136255

Sara Aurora Waters

www.saraaurorawaters.com
Månslunda 2602
273 56 Brösarp
E-post: info@sarawaters.se
Telefon: 0704-967445

Kirsten Wexö Olsson
Friskhuset på Österlen
www.friskhuset.info
Storgatan 23
272 31 Simrishamn
E-post: kirsten_wexoe@hotmail.com
Tel: 0768-44 42 50

Anette Åberg
Anette Åberg Fotograf/ Res till Indien/ indisk shop
www.aaberg.se, www.fotografaaberg.se
Hävdavägen 72 Örnahusen
276 36 Borrby
E-post: anette@aaberg.se
Tel: 0707-38 78 83

Maria Åkesson
Kåsessons café & lanthandel
www.kasessons.com
Lejets torg 2
271 78 Löderup
E-post: kasessons@outlook.com
Tel: 0705-22 43 39

Carin Åström
Carin Åström Consulting

Kristianstadsvägen 7A
272 34 Simrishamn
E-post: carin_astrom@yahoo.se
Tel:  0702-14 79 66

Lillian Öberg
Lillian Öberg Design AB
www.lillianoberg.com
Örumsvägen 370
27176 Löderup
Email: lillian@lillianoberg.com
Tel: 0706-70 64 49

Hoppa till verktygsfältet